Česká vltavín / Moldavit je celosvětově velmi populární.Společnost Bohemia Garnet Jewellery a. s.je tradicí českých šperků, nejvyšší kvality a nejmodernějších technologií 21. století. Vyrábíme šperky v malém množství, stejně jako na zakázku podle vašich požadavků.
Vltavín / Moldavit je v Česku unikátem. Jedná se o tektit od nazelenalé až po nahnědlou barvu, která je díky své barvě a struktuře povrchu jednou ze světových rarit. Je to jediný podobný tektit, který je upevněn ve zlatě a stříbře. Z vltavína / Moldavska vytvářejí unikátní a krásné ozdoby. Původ jména vltavín / Moldavit je spojen s řekou Vltava (něm. Moldau). První označení Moldavit je odvozeno od německého názvu města Týn nad Vltavou "Moldauthein", odkud pocházejí první popsané vzorky. Český název "Moldavit" se objevil později, během Jubilejní provinční výstavy v roce 1891. Moldavané a jejich ložiska se nacházejí nejen v Týně nad Vltavou, ale i v dalších městech. Mezi další známá ložiska Moldavska patří Altnice, Chlum, Slavče, vrabce, Lochenice a Krasejevka. Zájem o Vltavíny-Moldavity v posledních letech celosvětově roste, hlavně kvůli poptávce v Číně. Cena Moldavanů závisí na jejich hmotnosti, barvě, umístění a dalších faktorech.
Náš podnik vyrábí unikátní šperky jak z opracovaného (broušeného) vltavínu / moldavitu, tak z přírodního kamene (bez zpracování).
Šperky z vltavínu / moldavitu si můžete zakoupit u nás v e-shopu nebo v našem specializovaném obchodě v Praze (Opletalova 7, Praha 1)

Tato část obsahuje šperky s přírodním vltavínem ve zlatě nebo stříbře.